Webmaster

Twitter Api Nasıl Oluşturulur?

twitter-logo-2

Twitter hesabınızdaki güncel paylaşımları oluşturmakta olduğunuz herhangi bir site üzerinden hızlı bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Bunun için API yani Uygulama Programlama Arayüzleri anlamına gelen özelliğe ihtiyacınız olacak. Nasıl oluşturulduğu hakkında herhangi bir fikriniz yoksa ve merak ediyorsanız detaylı bir şekilde bu makalede okuyabilirsiniz.

Twitter Api Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle ” apps.twitter.com “ adresine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ” Create New App “ butonuna tıklayarak yeni uygulama oluşturma sayfasına gitmelisiniz.

Twitter API Oluşturma

Twitter API Oluşturma

Twitter sizi karşılayan sayfada oluşturmak istediğiniz uygulamaya ait temel bilgileri paylaşmanızı istiyor. Bu Sayfayı eksiksiz bir şekilde doldurmanız gereklidir.

Twitter API Alma

Twitter API Alma

Temel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra altta bulunan Twitter’ın sunduğu temel sözleşmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Sözleşmeyi kabul ettikten sonra ” Create your Twitter Application “ butonuna tıklayın. Uygulamanız oluşturuldu Twitter sizi otomatik olarak uygulamaların bulunduğu sayfaya yönlendirecektir. Yönlendirme başarılı bir şekilde gerçekleştiyse oluşturmuş olduğunuz uygulamaya tıklayın. Ardından  Keys and Access Tokens ” sekmesi üzerinden gerekli olan API bilgilerine erişebileceksiniz.

Twitter API Nasıl Oluşturulur ?

Twitter API Nasıl Oluşturulur ?

Eğer kullancağınız bileşen veya uygulama sizden ” Access Token “ değerlerini istiyorsa hemen bu değerlerin altında bulunan ” Create my access token “ butonuna tıklayın.

Twitter Access Token

Twitter Access Token

Twitter API isteyen eklentilerinizi artık sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapmak için Twitter sizden telefon numaranızı isteyecektir unutmayın..

Yorum Yazın