WordPress

WordPress İçin En İyi 5 Yorum Eklentisi ve Özellikleri

WordPress İçin En İyi 5 Yorum Eklentisi

Hayatınızda normal insanlardan daha farklı olarak blog tutmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda yayınladığınız yazılara gelen yorumları da merak ettiğinizi biliyoruz. Yorumlar ziyaretçilerinizin iyi veya kötü olarak reaksiyonlar göstererek bizi aydınlatmalarında önemli rol oynuyor.  WordPress standart olarak Ad, E-posta, URL ve olukça basit görünen Gönder düğmesi ve bir açıklama sistemi ile birlikte geliyor. WordPress üzerinde Yorumlar  kısmını daha güçlü ve çekici hale getirmek için en iyi beş yorum eklentisini listeledik.

Disqus

Disqus Yorum Sistemi

Disqus en ünlü WordPress yorumlama sistemlerinden biridir. Bu eklenti blogunuzda tam olarak eksiksiz bir tartışma panosunu başlatmanıza yardımcı olur. Ziyaretçileriniz zorlanmadan yorum yapabilir veya herhangi bir yoruma cevap verebilir. Dünyaca ünlü websiteleri dahil milyonlarca web sitesi Disqus kullandı.

Google Plus 

Google Plus yorumlar sorunsuz bir şekilde blogunuza eklenebilir. Ziyaretçileriniz kolayca Google Plus profili kullanarak Gönderilerinize yorum bırakabilir. Oldukça şık görünüme sahip olan Google Plus Yorumlar’ı kullanmakta fayda var.

Facebook

facebook yorum sistemi

facebook yorum sistemi

Facebook Yorum sistemi, kolay ve basittir. Ziyaretçilerinizin Facebook Profilini kullanarak yorum yapmalarına olanak tanır. Facebook Yorum sistemi de Facebook üzerinden gelen trafiği arttırmaya yardımcı olabilir.

JetPack

Jetpack Yorum Sistemi

Jetpack Yorum Sistemi

WordPress için geliştirilmiş olan JetPack eklentisi Jetpack Yorumlar adında bir modül ile birlikte geliyor.

Jetpack yorumların çok basit görüntüsü var ama aslında çok güçlü. Ziyaretçileriniz kolay bir şekilde Facebook, Twitter, Google, WordPress.com, gibi pek çok farklı sosyal medya hesabını kullanarak yorum yapabilir.

Bu yorum sistemi mevcut tema ile mükemmel bir uyum içinde çalışır.

Biz bu konu hakkında yeni bir şey bulursak yazıyı güncelleyeceğiz. Eğer unuttuğumuz  bir yorum eklentisi varsa bizi şimdiden affetsin : (

Birçok kişi kendi blogunda yorum kısmına pek dikkat etmez. Ancak yorum kısmı blogunuzun en önemli bir alanıdır. Sizler mümkün olduğunca yayınlarınızda ziyaretçilere yorum yapmaları için ikna etmeye çalışmalısınız.

Yorum Yazın